Voices of Students-5

Öğrencilerin Sesinden Türkiye ve Japonya Tanıtımı-3 
“Türkiye ve Japonya Arasında Tohoku İçin Özel Değişim Programı”

Türk Japon Vakfı (TJV) ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Türkiye Ofisinin Covit-19 salgını döneminde video konferans yöntemiyle yürüttüğü “Öğrencilerin Sesinden; Türkiye-Japonya Tanıtımı – Voices of Students; Introduction of Turkey and Japan” seminerlerinin üçüncüsü olan program İngilizce olarak 7 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirildi.

Kültürel değişim seminerinde, Japonya’nın Kuzeydoğu (Tohoku) bölgesindeki Sendai, Fukushima ve Yamagata illerinde yaşayan beş öğrenci ile Kütahya-Gediz ve Simav ile Van-Erciş’ten beşer öğrenci görev aldı. Bu öğrenciler çok güzel ve samimi ifadelerle Türkiye, Kütahya, Van ve Türk kültürü ile Tohoku ve Japon kültürü konusunda bilgi paylaşımında bulundu. Öğrencilerin başarılı sunumlarının sonunda, Kütahya-Gediz’den Emin-Makbule kardeşler ve Van-Erciş’ten Rüya-Ezel kardeşler yöre folklorunu, Yamagata’dan Chiro Abe de “Hanagasa Odori” halk türküsü (Min’you) ve dansını tanıtarak katılımcıların büyük beğenisini kazandı. Yaklaşık 150 katılımcının takip ettiği seminer yoğun ilgi nedeniyle planlandığından daha uzun sürdü.

Katılımları ve açış konuşmalarıyla bizleri onurlandıran Türkiye’nin Japonya Büyükelçisi sayın Hasan Murat Mercan ile Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi sayın Akio Miyajima’ya ve kapanış konuşması yapan JICA Türkiye Ofisi Başkanı sayın Nobuhiro Ikuro’ya çok teşekkür ederiz.

Seminer Videosu (özet) için tıklayın

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

E-Bülten üyeliğine kayıt olun,
Etkinliklerden haberdar olun.

Ad:
Soyad:
E-posta:
 

Son Eklenenler