28. ANKARA JAPONCA KONUŞMA YARIŞMASI

“28. ANKARA JAPONCA KONUŞMA YARIŞMASI”

 

28. Ankara Japonca Konuşma Yarışması, 17 Kasım 2019 (Pazar), 12.30’da Türk Japon Vakfı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

 

Japonca Konuşma Yarışması, temel seviyedekiler (A Grubu) ve orta-üst seviyedekiler  (B Grubu) olmak üzere 2 grupta gerçekleştirilmektedir. Bu yıl, A Grubu’ndan 9 kişi, B Grubu’ndan 8 kişi olmak üzere toplam 17 kişi yarışacaktır.

 

Yalnız Ankara’dan değil, İstanbul, Çanakkale, Nevşehir gibi çeşitli şehirlerden katılacak yarışmacıların konuşmalarının Türkçe metinleri izleyenlere dağıtılacaktır.

 

Bu Konuşma Yarışması’nın A ve B grubu birincilerine (2 kişi) ”Dorak Holding” ve “H.I.S”nın desteğiyle Japonya’ya gidiş dönüş uçak bileti ve JR Pass tren bileti paketi hediye edilmektedir. Ayrıca Sumitomo Rubber AKO Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş., NISSHIN SEIFUN TURKEY, JICA-Japan International Cooperation Agency ve The Japan Foundation’nin katkılarıyla katılımcılara günün anısına hediyeler verilecektir.

 

Konuşma Yarışması, geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da canlı olarak Japonya Büyükelçiliği’nin Facebook sayfasından https://www.facebook.com/japonyabuyukelciligi yayınlanacaktır. Yarışmacıların aileleri, arkadaşları veya Japonca öğrenen herkes bu yarışmayı Ankara dışından da canlı olarak takip edebilecektir.

 

Bu yılki yarışmayı Japonya Büyükelçisi Akio MİYAJİMA da izleyecek ve katılımcılara hitaben onları cesaretlendirecek bir konuşma yapacaktır.

 

Yarışma arasında fuayede Japon strateji oyunu Shogi*’nin yanı Japon kültürünü tanıtıcı çeşitli stantlar da açılacaktır. Bu ücretsiz etkinliğe Japon kültürüne ilgi duyan herkes davetlidir.

 

Sizleri dostlarınızla birlikte etkinliklerimizde görmekten büyük mutluluk duyacağız.

   
* Shogi: SHOGİ, Japonya’da yaklaşık 20 milyon kişinin oynadığı bir oyundur. Hedefleri, karşı tarafın

şah’ını tuzağa düşürmek olan iki oyuncu arasında oynanan bir zihinsel yetenek oyunudur; kısacası satrancın Japon versiyonu olarak tarif edilebilir.

   

İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

E-Bülten üyeliğine kayıt olun,
Etkinliklerden haberdar olun.

Ad:
Soyad:
E-posta:
 

Son Eklenenler